top of page
VANUA2

Kapela Vanua2 vznikla v roce 2017 spojením excelentních hudebníků Blue Effectu s jedním z nejlepších nových hlasů na české scéně, zpěvákem Yannickem Tevi z ostrova Vanuatu.

242719186_1196240507452540_262033417766286864_n_edited.jpg

Yannick Tevi

Hudebník pocházejíci z ostrova Vanuatu, kde také vyrostl. V Česku žije od roku 2013. Působil jako hostující zpěvák v legendární skupině Švihadlo a spolupracuje s Lena Yellow, Hitfakers a Alme Systém. V současnosti pracuje na projektu VANUA2 spolu s Wojttechem Říhou, Václavem Zimou, Vítkem Benešem a Romanem Helclem.
 

Roman Helcl

Nemá hudební vzdělání. Vystudoval mediální studia a žurnalistiku a literární vědu. Na střední škole založil kapelu November 2nd, se kterou získal řadu ocenění (vítězství v soutěži Jim Beam Music a anketách Žebřík, Anděl, Zlaté ucho Rádia Express aj.)
Od roku 2009 do roku 2019 doprovázel přední českou zpěvačku Annu K. nebo hrál v kapelách Elijah Ford and the Bloom, Janet Robin Band nebo se zpěvákem Peterem Aristonem či newyorskou zpěvačkou Jill Walsh. Kromě toho si váží hostování a spolupráci s britskými kapelami Reef a Stringer Bessant nebo s českými umělci jako David Koller, Marta Kubišová či Lenka Dusilová. Od roku 2017 hraje rovněž v příležitostném projektu Radim Hladík Tribute s původními členy Blue Effectu.

helcl_profile.jpg
říha_profile.jpg

Wojttech Říha

Jeho hudební začátky se datují rokem 1987, kdy začal chodit do Lidové školy umění na výuku hry na trubku (kam docházel až do roku 1996). Dalším nástrojem byl pozoun, dva roky také chodil na výuku hry na kytaru. Od roku 1997 hraje na basovou kytaru a kromě Lidové školy umění navštěvoval též kurzy na Konzervatoři J. Ježka v Praze. Za sebou má také dlouhou řadu projektů a kapel.
Namátkou vyberme třeba Zády, Entire gain, T.H.C. The Human Cell, Petr Rajchert a Inter a mnoho dalších. Do roku 2006 působil také ve skupině Mindway. Od roku 2003 působil ve skupině Blue Effect spolu s Václavem Zimou, jejíž činnost byla ukončena umrtím leadera kapely Radima Hladíka na konci roku 2016. Spolu s Blue Effect spolupracoval s řadou předních osobností naší hudební scény, např. Jaroslav Svěcený, Vivaldiano, Pavol Hammel, Vladimír Mišík, Michal Pavlíček, Michal Prokop a další. Podílel se na nahrávkách pro filmy Saxána 2 a Posel.

Václav Zima

Hudební vzdělání získal na Konzervatoři J. Ježka (obor bicí nástroje prof.Kympl), navštěvoval soukromě hodiny u prof. Veselého. Stejně jako ostatní prošel mnoha hudebními tělesy (např. Vyhoukaná sowa, –123 min, Oboroh, Walk Choc Ice, Dan Kohout Band, Big band JH Hradec Králové, Big band Aldis Hradec Králové,  Etc. Vladímíra Mišíka, Krausberry a další).

Působil také jako studiový hráč (např. při natáčení CD PF2000 Milana Schelingera, CD Zem hříchů a Trochu jinak skupiny Fíci atd.). Od roku 1996 se také věnuje výuce bicích nástojů.

Od roku 2003 působil ve skupině Blue Effect spolu s Wojttechem Říhou, jejíž činnost byla ukončena umrtím leadera kapely Radima Hladíka na konci roku 2016.

Spolu s Blue Effect spolupracoval s řadou předních osobností naší hudební scény, např. Jaroslav Svěcený, Vivaldiano, Pavol Hammel, Vladimír Mišík, Michal Pavlíček, Michal Prokop a další. Podílel se na nahrávkách pro filmy Saxána 2 a Posel
 

zima_profile_2.jpg
bottom of page